Načítám Akce

• akce již proběhla.

V + W, na scénu!

14. září 2020 @ 8:00 - 30. září 2020 @ 17:00

V roku 2020 uplynulo 115 rokov od narodenia dvoch významných postáv českého divadla Jana Wericha a Jiřího Voskovca. Legendám divadelných dosiek je venovaná putovná výstava historických fotografií, medzi ktorými sú zábery nielen z divadla, ale aj zo súkromného archívu Jana Wericha a Jiřího Voskovca.
Vďaka Českému centru v Bratislave sa výstava dostala aj na Slovensko a k videniu bola vo viacerých našich mestách.
Voskovec a Werich sa počas medzivojnového obdobia nezmazateľne vpísali do dejín českého divadla. Svojou tvorbou naznačili trend, ktorý až dodnes pokračuje históriou malých scén u nás. Okrem niekoľkých desiatok inscenácií sa do pamäte vryli i pesničky, z ktorý väčšina vznikla v spolupráci so skladateľom Jaroslavom Ježkom. Nezabudnuteľnými sa stali aj ich forbíny – živé, aktuálne improvizované komentáre.
Súčasné Divadlo ABC sídli v priestoroch, kde obaja tvorcovia strávili najkreatívnejšie a našťastnejšie obdobie svojho života. Tí okrem predstavenia V + W Revue, pripravili aj putovnú výstavu, na ktorej si môžete prezrieť aj doteraz nepublikované fotografie. Prvá časť výstavy je venovaná fotografií zo súkromných archívov. Uvidíte rodičov Jana Wericha, fotografiu urobenú po prílete do Ameriky či Jiřího Voskovca s mladým Václavom Havlom. Druhá časť výstavy je venovaná najznámejší divadelným hrám. Napríklad fotografie z inscenácií Ťažká Barbora, Púder a benzín, alebo vstupenku a program k inscenácii Osol a tieň. Fotky sú z bohatej zbierky Jaromíra Farníka.

Zahájení:
14. září 2020 @ 8:00