V neděli 20. 11. 2022 se v 15.00 konal 1. ročník bowlingového turnaje národnostních menšin v Košicích. Podařilo se nám sestavit pětičlenné družstvo – Jitka Morvayová, Lucia Kysilková a Laci Kysilka, Ľudmila Takáčová a Miloš Takáč, které soutěžilo za Český spolek. Všichni jsme pouze příležitostní hráči, ale naším cílem bylo zúčastnit se. Celkem soutěžilo osm družstev, Češi, Maďaři, Rusíni a Ukrajinci, Rómové, Bulhaři a dvě družstva Internacionál. V jednom z nich byli tři Japonci, kteří tuto hru nikdy nehráli, ale chtěli se to naučit a zapojit se. Soutěžilo se ve třech kategoriích – družstvo, ženy a muži. Musím říct, že naše družstvo bylo nad očekávání úspěšné. Umístili jsme se na druhém místě. Předběhlo nás družstvo Rusíni+Ukrajinci, což jsme tak trochu očekávali, protože přece jen, někteří z nich jsou členy seniorské bowlingové ligy. A na místě třetím se umístili Rómové. Mezi ženami se nám dařilo úplně skvěle – 1. místo Jitka, 2. místo Lucia. Rozdílem jednoho bodu.
A tak jsme z turnaje nakonec odcházeli s úspěchem a úsměvem na tváři. V rukou tři diplomy, pohár a šampaňské. Když člověk vůbec nečeká, že by se mohl umístit, a potom se to podaří, tak je radost asi ještě větší. Už se těšíme na další ročník.