V rámci projektu Česká národní hudba jsme uskutečnili dve přednášky o hudebních skladatelích, kteří patří ke čtveřici nejvíce hraných českých autorů ve světe. Obě akce se konaly v Zemplínské knihovně Gorazda Zvonického v Michalovcích.
V srpnu jsme si připomenuli život a dílo Leoše Janáčka. Skladatele, pedagoga, dirigenta, klavíristy, spisovatele a folkloristy, jenž patří k nejpozoruhodnějším tvůrcům hudby 20. století, jeho skladby náleží k tomu nejprogresivnějšímu, co v hudbě minulého století vzniklo.
V září jsme si připomenuli život a dílo světově proslulého hudebního skladatele moderny 20. století Bohuslava Martinů.

Oběma akcemi jsme navázali na jarní aktivity místního klubu, které byly ze známých důvodů omezené. Potěšil nás zájem členů klubu a tešíme se na další setkání – samozřejmě, jen co to situace umožní.

Mgr. Vlasta Vojníková
Místní klub ČS Michalovce