Víme, jak tenká je hranice mezi životem a smrtí, jak ohraničený je náš život a přes to nás zpráva, že někdo odešel, vždy zasáhne nečekaně. Ve věku 77 let tak 7. listopadu 2021 odešla Eva Mária Petrócziová, dlouholetá členka Českého spolku, jeho ženského sboru a tria, naše nesmírně dobrá, citlivá a obětavá přítelkyně. Milá Evo, budeš nám strašně chybět. Tvoje upřímnost, laskavost a otevřenost, tvoje statečnost a vytrvalost, tvoje velká profesionalita, tvoje pochopení, že svoboda musí být doprovázena také velkou zodpovědností. Kéž ti Pán, ve kterého jsi celý život pevně věřila, za to všechno dá podíl na věčnosti.

Rozloučíme se s tebou v pátek 12. listopadu v 10:30 v obřadní síni Ave na Veřejném hřbitově.

Odpočívej v pokoji.

Dagmar Takácsová