Ráno 20. 10. 2011 nás zastihla smutná zpráva, že té noci skončila svůj statečný boj se zákeřnou nemocí dlouholetá členka předsednictva Českého spolku v Košicích Věra Priesolová.

Rozloučíme se s ní v úterý 25. 10. ve 14 hodin v košickém krematoriu.

Patřila k zakládajícím členům Spolku, léta se v něm věnovala práci s dětmi a mládeží, jak přirozeně vyplývalo také z jejího profesního zaměření. Později byla duší nezapomenutelných spolkových zájezdů do České republiky a také duší všeho kulturního, vzdělávacího a společenského dění ve spolkovém klubu. Vždy plná zdravého optimismu, neotřelých nápadů, nezlomné chuti do života a reálného pohledu na svět. Obdivovali jsme její velký všeobecný přehled v kultuře, umění, literatuře, filmu. To všechno uměla použít také v prospěch spolkového života české komunity. Mysleli jsme, že ji známe dobře. Ani tušení jsme však neměli o její neuvěřitelné vnitřní síle a statečnosti, která se naplno projevila v době těžké, nevyléčitelné nemoci.

Milá Věrko, byla jsi tak samozřejmou součástí české komunity v Košicích, že si Tvůj odchod jen těžce připouštíme. Měli jsme Tě všichni rádi a bude nám chybět kus sebe samých.

Za předsednictvo Českého spolku v Košicích
MUDr. Dagmar Takácsová