Je to možná k neuvěření, ale příští rok bude Český spolek v Košicích slavit už 30 let své existence. V době vzniku jsme se najednou stali cizinci v zemi, ve které žijeme celý život a které jsme věnovali celý svůj profesionální život, znalosti i zručnosti. Situace se postupně rozjasnila a tak se pro nás platforma občanského sdružení stala kromě toho, že jsme o sobě dali vědět jako o životaschopné skupině, také prostorem pro pořádání akcí nejrůznějšího druhu pro všechny věkové kategorie a různé zájmové skupiny. O tom také svědčí naše kroniky, časopisy a také web. Už několik let digitalizujeme a katalogizujeme náš archiv a v něm se už v tuto chvíli nachází hodně zajímavých dokumentů. Něco z naší činnosti najdete na tomto webu a fotografie jsme začali publikovat i ve fotogaleriích na portálu zonerama. Jsme si vědomi, že zdaleka nemáme všechny materiály. I proto se na vás obracíme s výzvou o pomoc při hledání starších dokumentů, zejména z prvního desetiletí Českého spolku v Košicích. Fotografie, pozvánky, vzpomínky na akce nebo setkání se zajímavými hosty… nemáme žádné limity toho, co je možné do vzpomínek zařadit. Prostě všechno, co nějak souvisí s existencí Českého spolku v Košicích.

Obracíme se proto na vás s výzvou:
Když objevíte staré fotografie z akcí, pozvánky nebo jiné dokumenty, přineste je do kanceláře Českého spolku v době, kdy je otevřena pro veřejnost. Služba materiál převezme, spočítá a uloží tak, aby se vám po zpracování vrátil bez poškození a komplet. My jej pouze zdigitalizujeme a v elektronické podobě zařadíme do archivu. Našim společným cílem je zdokumentovat co nejlépe aktivity Českého spolku v Košicích od roku 1993. A kdoví, co z toho vznikne…?

Pro oživení vzpomínek sledujte i naše galerie na zonerama:

Galerie Českého spolku na Zonerama.com

Ze života spolkuČeský spolek bude slavit