Před nedávnem skončila letošní plesová sezóna a začalo období půstu. My se však, alespoň prostřednictvím článku, vrátíme zpět na 24. český ples v Košicích, který se konal 21. ledna 2017 v Domě umění. Jeho úvod se nesl v tradičním duchu všech českých plesů, které Český spolek v Košicích již organizoval. V koncertním sále čekal na všechny hosty kulturní program. Letos jsme si vyslechli filmové melodie v podání třech půvabných dam a tří vynikajících jazzmanů, kteří dohromady tvoří český soubor Prime Time Voice. Po skončení koncertu byl v tanečním sále připraven orchestr Top Big Band, který po slavnostním otevření a valčíku pro čtyři páry v podání tanečního klubu Ellegance z Košic, roztančil hosty na tanečním parketu. V průběhu večera se střídal s hudební skupinou Akcent. Uši i oči plesových hostů určitě potěšila i další taneční vystoupení, například pár s ukázkou latinskoamerických tanců, mažoretky Ragtime a country tanečníci z Nashvillu. Nálada i atmosféra plesu byla velmi příjemná a věřím, že se všichni hosté dobře bavili a těší se na další, 25. český ples, který se bude nést opět v duchu Česko – Slovenském.

Jitka Smrigová

Ze života spolkuJeště pár slov o českém plese 2017