V článku o vernisáži 9. 9. 2021 jsem už psala, jak nás potěšilo, že se v klubu ukázal pan Jiří Novotný s manželkou. Po jeho delších zdravotních problémech jsme ho samozřejmě patřičně přivítali. Prakticky celou pandemii „cestoval“ mezi domovem a nemocnicí. V mezičase se dožil i významného životního jubilea.
20. 6. 2021 se dožil 85 let
Jménem výboru Českého spolku v Košicích a ostatních členů chci dodatečně popřát Jiřímu Novotnému do dalších let všechno nejlepší. Poděkovat mu za veškerou práci pro spolek. Za jeho příjemné přednášky o osobnostech hudebního života Čech doplněné ukázkami těch nejkrásnějších skladeb. Každé takové odpoledne bylo pro návštěvníky „malým“ koncertem.
Jirko, přejeme Ti do dalších let hodně síly, optimizmu (což Ty určitě máš), hodně příjemných zážitků Tobě a manželce. Jiskra, kterou jsem viděla v Tvých očích naposledy v klubu, neznačí rezignaci, ba naopak, značí velkou radost ze života. Výstup na Říp byl toho ukázkou. Beru si příklad. Proto věřím, že Tě naše malé české společenství (asi bych měla napsat československé?!?) určitě uvidí na akcích a ujišťuji Tě, že Tvoje přítomnost bude pro nás dárkem.

Miluše Babjáková
foto z archivu Evy Reitznerové