Do Českého spolku v Košicích jsme dostali zajímavý vzkaz:

Vážení,
projekt České kořeny zaujal i Českou televizi a byli jsme vyzváni, abychom jej představili v živém vysílání v pravidelné úterní Televizní akademii.

Kdo tedy můžete, zapněte si nebo si nahrajte vysílání dne 15. března mezi 14:25 a 15:00 hodinou – Česká televize – druhý program, tedy CT2.

O projektu České kořeny tam bude se mnou diskutovat moderator Jiří Pokorný, dalším hostem bude houslový virtuos Jaroslav Šonský, který je právě v Praze, a jehož fimový medailonek je obsazen v prvním díle České kořeny ve Švédsku.
Z obou dokumentů České kořeny ve Švédsku a ve Švýcarsku pobeží v pozadí krátký sestřih. Hovořit budeme ve dvou vstupech, tj. mezi 14.25 – 14.31 a potom ještě jednou asi mezi 14.47 – 14.58.

Jak jsem již avizovala, první díl České kořeny ve Švédsku bude také v ČT vysílán celý, na jeho zařazení do programu zatím stále čekáme, bude to určite až po 1. květnu. Budu informovat. Zároveň jsem nabídla i díl druhý, švýcarský, který nyní čeká v ČT na posouzení.

Srdečně zdravím

Ing. Martina Fialková
Český dialog a Mezinárodní český klub
a projekt České kořeny

www.cesky-dialog.net
www.ceskekoreny.cz

Něco pro zvědavé:
České kořeny dlouhodobě spolupracují s kameramanem a režisérem Tomášem Kubákem. Ukázky nejenom z Českých kořenů ve Švédsku, ale také z mnoha dalších zemí najdete na jeho profilu na youtube.

Youtube profil Tomáše Kubáka
AktuálněPozvání