Pro českou menšinu není mnoho možností na neformální setkávání v průběhu roku. Jednou z nich je bezesporu čtvrteční společenský klub. V roce 2023 se zaměříme na „vzkříšení“ klubu a předchozích aktivit, abychom tak nabídli našim členům a jistě i jiným zájemcům prostor, kde si budou moci popovídat, dovědět se zajímavé informace a především upevňovat vzájemné vztahy.
V roce 2023 plánujeme 31 setkání, která budou opravdu různorodá. Besedy a přednášky o významných osobnostech naší historie a kultury, poznávání jedinečných míst rodné vlasti, promítání dokumentů z činnosti spolku, ale nebudou chybět ani vycházky do přírody nebo výlet do vzdálenějších míst.
Na prvním setkání v roce 2023, které bylo ve čtvrtek 12. ledna jsme se po úvodních informacích zaměřili na osobnosti dosavadních prezidentů Československa a České republiky, téma nanejvýš aktuální, vždyť právě v následujících dnech proběhlo první kolo volby nové hlavy státu. Diskuse na toto téma byla opravdu zajímavá, co ocenili všichni účastníci klubového posezení.
Když ještě nevíte, co a jak budete v roce 2023 dělat, vyzkoušejte naše pravidelné čtvrteční setkání, dveře společenského klubu jsou pro všechny členy a příznivce spolku otevřeny.

Klubové akceSlovo domova – Ohlédnutí za našimi prezidenty