Ve čtvrtek 3. dubna 2014 jsme v našem Společenském klubu otevřeli menší výstavu karikatur Vladimíra Menšíka. Zapůjčení zprostředkoval Ing. Peter Zavadský. O práci spojenou s výstavkou se zasloužil člen výboru ČS v Košicích Ing. Gregorek, který nás také provedl životem herce, moderátora, vypravěče, baviče, nezapomenutelného Vladimíra Menšíka.
Život tohoto svérázného komika určitě nebyl jednoduchý. Jeho veselost, přímočarost a družnost nebyla vždy přijímána kladně, u obecenstva to však vyhrál. A právě obecenstvo pro něj bylo solí života. Letos v říjnu by se dožil 85 let. I když zemřel poměrně mladý, v 58 letech, zapsal se divákům nesmazatelně do paměti ztvárněním různých postav v mnoha filmech a v televizních seriálech. Nezapomenutelná jsou jeho vystoupení v televizních silvestrech, například když zazpíval správně po „moravsky“, tak jak se zpívalo v jeho rodných Ivančicích.
Jaké by bylo vyprávění o tomto herci bez filmových ukázek z jeho komediálních rolí. Proto nám Ing. Sedlatý pro dobrou náladu promítl DVD „To nejlepší s Vladimírem Menšíkem“.

Miluše Babjáková, foto: Pavol Kraus

Atmosféru vernisáže zachytil Pavel Kraus