Při pohledu do programu projektu Slovo domova 2023 mnozí tušili, že Vivaldianno bude mít něco solečného s věhlasným skladatelem, ale až setkání v klubu odhalilo o jakou lahůdku jde. Eva Reitznerová uvedla záznam z koncertu Vivaldianno ve vyprodané O2 aréně v Praze v roce 2015. Než vymýšlet nové superlativy dáme raději prostor jedné z mnoha recenzí, které se v tu dobu objevily v tisku:

„Lehce mrazivý příběh geniálního barokního skladatele Antonia Vivaldiho, zpracovaný ve formě multižánrové show světového měřítka, nalákal do vyprodané haly diváky všech generací. Velký orchestr klasického i artrockového obsazení se představil s uznávanou cellistkou Tinou Guo. Tato američanka čínského původu spolupracovala s takovými hvězdami, jakými jsou Stevie Wonder, Peter Gabriel, Foo Fighters, Carlos Santana či Cirque du Soleil. K osvědčenému týmu patří Michal Dvořák, Jaroslav Svěcený, Julie Svěcená, Terezie Kovalová a další.
Příprava projektu Vivaldianno – Město zrcadel trvala dva roky a byly investovány přes 2 miliony eur. Orchestr se nachází uprostřed 3D projekce, která interaktivně doprovází celý koncertní příběh. Také tento koncertní příběh autora Tomáše Belka, zásadně posunul podobu celého Vivaldianna k úspěšné světové koncertní show. Autorem a producentem projektu je Michal Dvořák.
Vivaldianno vzniklo jako hudební experiment v roce 2006. Současná světová koncertní podoba sice vychází z původního Vivaldianna, ale byla hudebně vylepšena, doaranžovány další sólové party, přizváni mezinárodní umělci a předveším vizuální podoba dostala světové parametry.“ (převzato z proglas.cz)

Jenom doplníme, že projekt zaznamenává úspěch za úspěchem po celém světě. Je proto fajn, že byl zařazen i do letošního projektu Slovo domova. Konstatovali to všichni účastníci projekce, kteří už se těší na další setkání v klubu, kam zveme i vás – každý čtvrtek v 15:00. A z programu projektu si můžete vybrat téma, které se vám líbí a rádi byste se dozvěděli něco víc. Stačí kliknout na odkaz níže, najdete tam kompletní nabídku projektu Slovo domova v roce 2023.

Slovo domova v roce 2023

Miluše Babjáková