Český spolek na Slovensku každoročně pořádá setkání členů regionálních Českých spolků na symbolickém hřbitovu v Žiarské dolině v Západních Tatrách. I letos se sejdeme v sobotu dne 21. 9. 2013 v ústí doliny. Mírnou chůzí po 3/4 hodině se před námi objeví krásná dolina s chatou. Další půl hodiny chůze  se budeme při pěkném počasí kochat krásným výhledem na dolinu. Po občerstvení na chatě se sejdeme na symbolickém hřbitovu na úpatí majestátního vrchu Baníkov (od chaty 5 minut). Krátkých programem vzdáme úctu obětem Západních Tater. Z Košic, Liptovského Mikuláše a Staré Lubovně pojedou na setkání autobusy.

Zveme všechny naše členy a sympatizanty, kteří jsou „v kondičce“. Rádi uvítáme mezi sebou zvláště Vaše děti a vnuky. Marně, síly nám starším pomalu na výšlapy do hor docházejí, třeba, abychom měli nástupce. Mladí mají možnost využít tento zájezd na poznání krás Slovenska, na zdolání menší horské túru a slyšet mateřský jazyk svých rodičů a prarodičů.
Zajímavé bude hodnocení, z kterého ČS se zúčastní nejvíce mladých.
Pozvánky s pokyny obdržíte koncem srpna! Rezervujte si sobotu 21. 9. 2013!

ČS na Slovensku

Český spolek na SlovenskuOznámení pro zdatné členy ČS a jejich rodiny