Letos už po desáté, teda jubilejně jsme se sešli na zahradní slavnosti v areálu botanické zahrady UPJŠ v Košicích. Tradičně nám počasí moc nepřálo a tak jsme tradične trochu zmokli. Pro návštěvníky to ovšem byla celkem příjemná změna a tak se drobným deštíkem nedal téměř nikdo rušit. Letošní slavnost se nesla v duchu klasiky. Hlavním bodem programu bylo vystoupení smyčcového orchestru efko, který působí při základní umělecké škole na Bernolákově ulici v Košicích. Nabídli nám pestrou směs klasické hudby, ale také melodie ze známých muzikálů a operet, neopomněli přidat také filmovou hudbu. Jejich vystoupení navodilo více než příjemnou atmosféru.
V neformální druhé části zahradní slavnosti obstarali hudební doprovod známí Pavelčákovci, které znají naši členové i z jiných akcí Českého spolku. Jarní příroda v plné síle, která tvořila kulisu našeho letošního setkání, nabídla všem prostor pro rozhovory i vzpomínámí.
Vítaným doplňkem zahradní slavnosti byla i prohlídka exotických motýlů ve skleníku.
Těšíme se na setkání příští rok!

Společenská kronikaSlavnost v Botanické zahradě