Když se vás zima zeptá, co jste dělali v létě, můžete jí klidně ukázat nejnovější číslo našeho spolkového časopisu. Po dietním jaru, kdy jsme se učili spoznávat a používat nové pojmy, odnaučovali se bližším kontaktům a přecházeli spíše na virtuální existenci, jsme se v létě mohli trochu uvolnit. Ve spolku jsme to využili na pořádání akcí, protože spolkový život bez akcí není nic pro nás.

Ovšem, když se do vašich schránek a na web dostává nejnovější číslo Stříbrného větru s vročením 4/2020, je už zase všechno jinak. To letní uvolnění, zdá se, přece jenom bylo tak trochu nedomyšlené a tak se musíme vrátit do izolace.
Přejme si, aby se nám – jako naší civilizaci – povedlo nad nepříjemným soupeřem zvítězit, abychom se mohli zase bez obav potkávat, aby doba roušková zůstala pro nás mementem, že sice jsme páni tvorstva, ale na ten pomyslný trůn jsme se dosadili sami.

Součástí nejnovějšího vydání Stříbrného větru je i program Dní české kultury 2020. Jak už jste určitě zjistili, dochází k jeho úpravě, některé programy jsme museli vynechat, něco se ješte odehrálo v původním termínu a v původní představě. I když trochu omezený, ale přece jenom náš festival žije! Když máte čas a chuť, nenechte si ujít alespoň výstavy, které jsme pro vás připravili – opravdu stojí za zhlédnutí!

A pak si můžete doma při šálku kávy nebo čaje listovat v našem spolkovém časopise a těšit se na další setkání.

Na vrzkou viděnou s vámi se těší

Jiří Zaťovič a celá redakce časopisu Stříbrný vítr

(A nezapomeňte: S úsměvem jde všechno líp!)

Stříbrný vítrStříbrný vítr 4/2020 – čtení na podzim