V předvečer letošních Velikonočních svátků jsme se sešly 29. března, abychom se naučily dělat výzdoby do našich domovů. Výtvarnice paní Čepková přinesla barevná vajíčka z umělé hmoty a různé barevné bavlnky. Předvedla nám, jakým způsobem je možné vajíčka „vyšívat“. I když šlo o jednodušší výtvarné techniky, jejich zvládnutí bylo pro nás obtížné. Samozřejmě, že každá z nás jehlu a niť měla v ruce nesčíselněkrát, ovšem je veliký rozdíl v práci s látkou a třeba – jako v naší dílničce – s vajíčkem.
V klubu vládla skvělá atmosféra a kromě náročné práce jsme měly možnost vzpomínat na časy našeho mládí a různé velikonoční tradice, se kterými jsme se v životě setkaly. A tak – i když to trvalo trochu déle, měla každá z nás vyzdobeno alespoň jedno vajíčko, kterým určitě překvapila své blízké doma.

Miluše Babjáková
foto: Jiří Gregorek